svētdiena, 2010. gada 28. novembris

Būda, Viljams P. Jangs

“Būda” pirmo reizi izdota 2007. gadā. Ilgāk nekā gadu romāns atradās The New York Times un Amazon.com visvairāk pirkto grāmatu saraksta augšgalā. Šobrīd ir pārdoti vairāk nekā pieci miljoni šīs grāmatas eksemplāru, un tā ir izraisījusi karstas diskusijas internetā, presē un dažādās reliģiskajās konfesijās.

“Būda” ir Viljama E Janga atskārsme par to, kā darbojas Dievs. Viljams P. Jangs (William P. Young) ir dzimis 1955. gadā Kanādā. Viņa vecāki bijuši misionāri, un bērnību jaunais autors pavadījis Jaungvinejā kopā ar dani cilti, kas tolaik joprojām dzīvoja kā akmens laikmetā. Vēlāk Viljams P. Jangs atgriezies Kanādā, kur ieguvis bakalaura grādu reliģiju vēsturē. Sākotnēji romāns “Būda” nebija paredzēts publicēšanai, bet gan kā dāvana bērniem, tuviniekiem un draugiem Ziemas­svētkos.

Brīvdienu laikā tiek nolaupīta Makenzija Alēna Filipa jaunākā meita Misija. Pēc četriem gadiem Makenzijs joprojām nav samierinājies ar traģisko notikumu. Kādu dienu viņš saņem mīklainu zīmīti, kuru it kā rakstījis pats Dievs… Turpmākie notikumi mainīs Makenzija dzīvi uz visiem laikiem…

Gaidiet un ceriet uz apvērsumu – mīlestības un labestības apvērsumu. Tas nebūs apvērsums, kas kaut ko gāztu, bet, ja tomēr gāzīs, tad tas notiks veidos, kādus mēs iepriekš nekad nespētu iedomāties. Tie būs mierīgi, ikdienišķi spēki, spēja mirt, kalpot, mīlēt un smieties, just un paust vienkāršu maigumu un neredzamu labestību, jo, ja kaut kam ir nozīme, tad visam ir nozīme.

Būda, Viljams P. Jangs
Grāmatas fragmenti lejupielādējami bez maksas internetā:

http://host-a.net/gramataselektroniski/buda_fr.zip

1 komentārs:

  1. Fails ir bojāts, sākot no 5. nodaļas teksta vietā ir punkti - nav teksta ! Dumji,ka es neapskatījos uzreiz

    AtbildētDzēst